İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - SinanBedir2

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 7
31
Dosya Paylaşımı / ISCSI 2 TB Sorunu
« : Ocak 14, 2013, 06:18:24 ös »
Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Microsoft ISCI Target kısmında 2 TB üzerinde destek veremiyor lakin sisteme eklneen diskinizi Dynamic Disk olarak ayarlarsanız 2 TB üzeri birime destek verebilmektedir.

32
İstek ve Önerileriniz / Ynt: DNS Server
« : Ocak 11, 2013, 08:53:37 ös »
Yeni özelliklerle birlkte videoları hazırlayacağız. DNS sunucu aslında olduça kolay domain oluşturun ve a, chane kayıtlarını grin o kadar :D. Ama yakında güzel bir video hazırlayacağım.

33
Forum Hakkında / Ynt: ds 4.2
« : Ocak 11, 2013, 08:52:34 ös »
Daha bitmedi desem :D

34
Durumun düzelmesine sevindim, dlink tarafında maalesef mjpeg dışında başka bir seçenek görünmüyor. Belki üretici firma yazılıma mpeg4 kayıt olanağı ekler, eğer eklerse büyük ihtimalle ses alma sorununuz çözülür.

35
Synology Donanım Problemleri / Ynt: Unrar
« : Aralık 30, 2012, 02:32:59 ös »
Bu özellik DSM 4.2 de düzeltilecek gibi.

36
Merhabalar,

Kayıtları Mjpeg alıyorsanız h264 olarak almayı deneyin. Ayrıca kamera üreticisi ile irtibata geçip, canlı izlemede ses alınmasına karşın kayıt esnasında bu sesin görüntüye eklenip eklenmediğini sorunuz. Bazı kameralarda canlı izlemede ses gönderme ve alma mümkünken bazılarında olmuyor.


37
Synology Güncel Haberler / Synology DMS 4.2 Gümbür Gümbür
« : Aralık 30, 2012, 02:19:16 ös »
Ülkemizde bilinen NAS ( Network Atached Stroge ) markalarından Synology  firmasının yeni özellikleri Aralık 27 gecesi düzenlene toplantıda açıklandı. Yeni özellikler hali hazırda Synology sahibi olan kullanıcıları sevindirirken NAS almayı düşünenler içinse “ Neden Synology ?” sorusuna ciddi bir cevap sunmakta. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki Synology için uzun zamandır söylediğimiz NAS olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz sözü son olarak DNS sunucu eklenmesi ile NAS kavramını Network Atached Stroge yerine Network Atached Server olarak tam anlamı ile değiştirmiştir. Synology cihazlarında hali hazırda bulunan FTP, WEB, Mail Server, LDAP server sistemlerine isim çözümleme sistemi olarak DNS eklendi ve eksiksiz bir sunucu haline geldi. Tek bir kutu içeriğinde tüm ihtiyaçları karşılayabilen Synology cihazlarının DMS 4.2 ile eklenen bir çok özelliğinden başlıca ve özellikle Türkiye den gelen isteklerce yeniden eklenen ve düzenlenen özellikler alttaki gibidir.

Geliştirmeler

Support HA. (+ Series ex DS713 +, DS1512 + ... only 2012/12 still sales dual-lan models)
Machine synchronization.


Normalde sadece xs+ serisi için olan bu özellik, Türkiyeden gelen istekler dorultusunda + serilerine kadar indirgenmiştir.


Virtualization Technology Data Protection:
LUN Snapshot. (Only part of the product)
256 snapshot per LUN.
LUN Copy: base on LUN snapshot.

vSphere 5.1 VAAI + Windows Server 2012 Certified (+ series above, Dual Lan models)


Yeni snapshot özelliği sayesinde LUN ların yedeklerini almadan 256 adete kadar geriye dönmek mümkün olacak. Bu sayede uzun süren LUN yedekleme taşıma işlemlerinden kurtulmuş olduk. Yemi yüksek kapasiteli donanımları ve birçok farklı disk sistemini tek bir şasede desteklemesi sayesinde giriş seviyesi sanallaştırmadan profesyonel seviyedeki sanallaştırma sistemlerine birçok değişik maliyet ve performans segmentinde kolayca hizmet verebilecek.

Yeni Özellikler


DNS Server package.
RADIUS Server Suite (block list, log)
TFTP Server & the PXE: (Diskless. ..), in the control panel> ftp option.

The disk report (disk usage ??): By user, by group, by the share folder by file type (audio, documents, picture ...), most recently modifiled files.
Task scheduling table (Task Scheduler): run user script start / stop service, empty recycle bin, the create report ...
LDAP / AD: Support Cloud Station, Mail Server, Audio Station, Video Station.


Her firmanın Web sitesinin olması zorumluluğu olan ülkemizde dışa bağımsız firma içinde WEB, Mail, FTP, WEBDAV, Cloud, DNS sunucu hizmetleri kolay ve ek yardım gerektirmeden sunabilecek. Geliştirilen AD ve LDAP desteği mail sunucu sistemine de taşınmış durumda bu sayede sınırsız kullanıcı sayısında AD kullanabilen mail sunucularınızı rahatlıkla kurabileceksiniz. İş zamanlama ile DVR,NVR sistemleri için yedekleme alanı olarak kullanıldığında geriye dönük silme, taşıma ve kopyalama işlemleri tanımlayabileceksiniz.

Renkli olan özellikler Türkiye den istenilen özelliklerdir, diğer özellikler için Synology global sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=4&t=60403&view=unread#p235225

38
Merhabalar,

Sorunu tam olarak anlayamadım. Ses kalıyor derken tam sorun nedir ?

39
Mobil Uygulamalar / Ynt: DS file ( Android )
« : Aralık 27, 2012, 06:04:45 ös »
Yazı için teşekkürler. Synology adı altında ararsanız daha birçok programcık bulabilirsiniz play store üzerinde.

40
Teşekkürler üstad.

41
Donanım ve Yazılım / Synology DSM Geriletmek/Downgrade
« : Eylül 25, 2012, 02:38:07 ös »
Synology DSM cihazlarının yazılımları sürekli olarak güncellenmektedir. Bazı durumlarda kullanılan eski ve yükseltilemeyen Windows/Linux sistemleri yazılımla beraber sistemlerin güncellenmesi ile birlikte eski çalışma yapılarında sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu durumda komple sistem yenilmesi yerine DSM yazılımı daha eski bir versiyona güncellenebilir.

Sistem içinde bulunan etc.default ve etc dizinleri altındaki VERSION adlı dosyada synology DSM yazılımınızın versiyonu yazmaktadır, indirgemek istediğiniz versiondan br önceki versiyona ait olan bilgileri buraya yazınız ve DSM web arayüzünden yüklemek istediğiniz versionu seçerek yükleme yapınız.

Bu işlemden önce kesinlikle veriler yedeklenmelidir. Downgrade işlemi kesinlikle tavsiye edilen değil mecbur kalındığında yapılması gereken bir işlemdir.

42
Dear Diting,

Thank you for this suggestion and explanation.

43
Web Server & PHP & Mysql / Mysql Password Reset
« : Ağustos 24, 2012, 05:16:16 ös »

Cihaza SSH ya da Telnet ile bağlanarak alttaki adımları takip edin.

/usr/syno/etc/rc.d/./S21mysql.sh stop
/usr/syno/mysql/bin/./mysqld_safe --skip-grant-tables &
/usr/syno/mysql/bin/./mysqld -u root
mysql> use mysql;
mysql> update user set password=PASSWORD("NEW-ROOT-PASSWORD") where User='root';
mysql> flush privileges;
mysql> quit
/usr/syno/etc/rc.d/./S21mysql.sh start
reboot

44
Synology Donanım Problemleri / Ynt: VOLUME 1 COKTU
« : Mart 26, 2012, 06:18:53 ös »
Merhabalar,


Volum1 yapısı nedir ? RAID 0 yada RAID 1 anlamında soruyorum. Bu durum iki türlü olabiliyor diskte SMART hataları olursa synology devre dışı bırakıyor durum bu ise tekrar onarırsanız düzelir. Ama disk fiziksel olarak bozulmuş ise yeni bir disk ile değiştirmeniz gerekiyor, tabi volume1 yapısı RAID1 gibi yedekli olabilen bir yapı ise.

45
Hazır Uygulamalar / Ynt: Download station eksikleri
« : Mart 13, 2012, 09:58:49 öö »
İlhan hocam merhaba,

Bu arada başka bir sorun var gibi ya da biz konuyu tam anlayamadık. Siz bilgisayarınızda bulunan herhangi bir klasörü torrent aracılığı ile paylaşmak mı istiyorsunuz yoksa bir sitedeki torrent linkini bir account ile indirmek mi istiyorsunuz ?

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 7