Synology Türkiye Forum

Synology Teknik Uygulamalar ve İpuçları => Hazır Uygulamalar => Konuyu başlatan: Sinova - Aralık 10, 2011, 02:37:04 öö

Başlık: Download Station Hakkinda
Gönderen: Sinova - Aralık 10, 2011, 02:37:04 öö
Ertan Bey Merhaba,
download station programi ile download yapiyorum ancak inmekte olan dosyalari disk uzerinde goremiyorum. indirme islemi tamamlandiktan sonra belirledigim klasor altinda gorunuyorlar. inmekte olan dosyalari gormenin bir yolu varmidir acaba?
iyi calismalar dilerim
Başlık: Ynt: Download Station Hakkinda
Gönderen: SinanBedir2 - Aralık 10, 2011, 01:03:49 ös
Malesef bir cache üzerinde tutuluyor dosya tamamlandığında olması gereken kısma taşınıyor. Dosyanın indirme hızı, durumu gibi bilgileri hem synology üzerinden hem de download redirector yazılımı aracılığı ile izleyebilirsiniz.

(http://img.informer.com/screenshots/26/26873_1.jpg)
Başlık: Ynt: Download Station Hakkinda
Gönderen: Sinova - Aralık 10, 2011, 03:06:58 ös
Ertan bey bu cok buyuk bir dezavantaj aslinda. soyle ki herhangi bi nedenle hard disk degismesi veya formatlanmasi gerektiginde download islemi bitmemis olan dosyalarin yedegini alamiyorsunuz ve o dosyanin o zamana kadar inen kismi cope gitmis oluyor. mesela benim yaptigim formatlama isleminde download islemi bitmemis olan asagi yukari 300GB civari data heba oldu. Bu durum yazilimla ilgili birsey sanirim duzeltilebilir. birde yeri burasi olmayabilir ama kisaca soylemek istiyorum. sistemin arayuzunde ki  ikonlarin yeri degistirilemiyor. istedigimiz gibi duzenlemek mumkun degil. duzeltilirse ne guzel olur.   
Başlık: Ynt: Download Station Hakkinda
Gönderen: SinanBedir2 - Aralık 11, 2011, 03:14:00 ös
Üstadım konu hakkında tekil olarak haklısınız, fakat genel olarak sistemler genelde bu şekilde çalışmaktadır. Bu şekilde çalışması içinde bir çok neden sayılabilir elbette. Fakat birmemiş doyaların taşındaması ve devam ettirilmesi windows yada linux üzerinde çalışan torrent işlemcilerinde de sorun çıkartmaktadır. En büyük sorunlardan birisi toplu olarak farklı kullanıcılarla kullanılan yapılarda torrrent dosyalarının başkaları tarafından silinmesi inanın bu sorunla daha çok karşılaşılıyor.

Bitmiş Torrentlerin taşınacağı alanı seçmeniz ya da Torent ya da download bazında bitenlerin taşınacağı alani seçebilirsiniz.
Başlık: Ynt: Download Station Hakkinda
Gönderen: Sinova - Aralık 16, 2011, 12:22:16 öö
Ertan bey cevap icin tesekkurler. Demek bu olay synology'nin isletim sisteminde boyle. benim daha once kullandigim baska bir marka nas serverda bitmemis dosyalar imcomplete isimli ayri bir klasorde duruyor ve indirme islemi tamamen bittiginde de completed adli baska bir klasore otomatik olarak tasiniyordu. ve ben bu ozellik sayesinde yarim kalan bir torrent dosyasini alip baska bir bilgisayara, baska bir nas servera veya baska bir torrent indirme programina veya baska bir hard diske aktarip kaldigi yerden indirme islemine devam edebiliyordum. ve simdi bu ozelligi cok ariyorum. Belki gunun birinde yazilimda boyle bir degisiklik yaparlar.

Birde DSM 3.2 nin masaustunde iconlarin yeri degistirilemiyor. bunu da yakin zamanda duzeltirler insallah ve kullanicilar ikonlarin yerini istedikleri gibi degistirebilirler.
Başlık: Ynt: Download Station Hakkinda
Gönderen: SinanBedir2 - Aralık 19, 2011, 09:18:18 ös
İlk söylediğiniz için bir şey diyemem ama ikinci söylediğiniz yol planında.