Gönderen Konu: Synology üzerinden işlem otomatikleştirme  (Okunma sayısı 38990 defa)

mehmetoz81

• Ziyaretçi
Synology üzerinden işlem otomatikleştirme
« : Temmuz 04, 2013, 02:31:48 ös »
Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle kıymetli paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Synology NAS üzerinde saat veya takvim aralıklı olarak bazı işlemleri otomatikleştirmek mümkünmü?
Örnek: FTP klasörüne konulan bir dosyanın 24 saat sonra başka bir klasöre taşınmasını istiyorum.

Anahtar kelime veya makale de olabilir. Cron script vb birşey ile olabilir ssanıyorum ama önce danışmak istedim
Teşekkürler.

ilhan macit

• Ziyaretçi
Ynt: Synology üzerinden işlem otomatikleştirme
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2013, 02:50:40 ös »
Ben bir synology kullanicisi olarak o kadar kurcaladim, lakin hic bir sekilde belirttiginiz gibi bir sey'e malesef denk gelmedim. Ertan bey daha iyi bilir, ben bilmiyorum ama ipkg olarak kurulan 3. parti uygulamalarda bu dediginiz belki olabilir. Yetkili olarak ertan bey konuya cevap verip beni de aydinlatir umarim. Yakin da beta 4.3 surumu geliyor. Kismet belkide onda olur bu :)

ilhan macit

• Ziyaretçi
Ynt: Synology üzerinden işlem otomatikleştirme
« Yanıtla #2 : Temmuz 07, 2013, 05:46:28 ös »
Sanirim buldum. Denetim masasi, Gorev programlayicidan olustur dedigimizde, Kulllanici tanimli komut dizisi secenegi ile sanirim dediginiz yapilabilir. Lakin komutlar uzerine cok bilgim yok ama buyuk ihtimalle terminal komutlaridir diye dusunuyorum. iste su saatte su klasoru buraya kopyala gibi olabilir. Yetkili biri gerek bize