Gönderen Konu: DS 213air de excel word ve pdf gorunum icin yardim  (Okunma sayısı 95199 defa)

bgulal

• Ziyaretçi
DS 213air de excel word ve pdf gorunum icin yardim
« : Nisan 20, 2013, 05:21:50 ös »
Merhaba,

arkadaslar  DS213air de excel word ve pdf gorunum icin yardiminiza ihtiyacim var
evde ds e attigim dosyalari is yerin de bazen ihtiyac duyuyorum açmak icin
ds se baglaniyorum hiç sorun yasamadan ama excel yada diger belirtigim dosyalari
editlemek icin uzerini tikladigimda dosyayi indirmek zorunda kaliyor benim istedigim
dosyaya tikladigimda ds sin icinde direk acsin editlemek istedigim dosyayi isim bitikten
sonra kapatdigimda disarda kulanmis oldugum  dosyadan baska PC de iz kalmasini
istemiyorum bu konuda yardimlariniza ihtiyacim tesekkurler.

saygilar.

Çevrimdışı ErtanERBEK

• Oku! Kelamla öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
  • Administrator
  • Tam Üye
  • Oku!
    • Profili Görüntüle
    • Oku! Kelamla öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
Ynt: DS 213air de excel word ve pdf gorunum icin yardim
« Yanıtla #1 : Nisan 21, 2013, 05:46:44 öö »
Merhabalar,

Dosyaların üzerinde sağ tıklayıp google docs ile açın diyebilirsiniz. Ama editleme imkanı sağlamaz görmek içindir.
-------------------------------------------------
Ertan ERBEK             (ertan.erbek@simet.com.tr)
Technical Support manager

SIMET TECHNOLOGIES INC. “integrate with the universe"
Phone :+90.312.4728787 Fax  :+90.312.4723131
Simet : www.simet.com.tr B2B : www.alodepo.com

-----------------------

bgulal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2013, 06:12:08 öö »
öncelikle yanitladiginiz icin çok tesekkurler Ertan Bey google docs biliyorum ben onunla actigim zaman malesef editleme yapamiyorum peki baska bir caresi yok bunun .

saygilar.

Çevrimdışı ErtanERBEK

• Administrator
  • Tam Üye
  • Oku!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2013, 10:17:09 öö »
Cloud kullanabilrsiniz.
-------------------------------------------------
Ertan ERBEK             (ertan.erbek@simet.com.tr)
Technical Support manager

SIMET TECHNOLOGIES INC. “integrate with the universe"
Phone :+90.312.4728787 Fax  :+90.312.4723131
Simet : www.simet.com.tr B2B : www.alodepo.com

-----------------------

bgulal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 02, 2013, 01:04:40 ös »
Cloud isyerimdeki pc kuramam iznim yok yinede tesekkurler
benim gibi bu konuda sorunlari olan bircok kisi gordum avrupadaki forumlarda
tesekkurler.
saygilar

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 09, 2013, 08:42:57 ös »
Systemde java 6 kurulu olmasi gerekiyor ama. Bu verdigim linkte ki "openkm" spk yi indir ve kurulumunu yap (233 mb civaridir). saniyorum sorununu halledecektir tabi calistirabilirsen. http://e-remonty.info/spkrepo/packages herhangi bir indirme programi tar olarak indirebilir. onun icin google chorome ile indirmeni tavsiye ederim. Paket merkezinden manuel olarak kurulumu gerceklestirebilirsin. Kolay gelsin.
Not : Kurulumdan sonra cihazi yeniden baslatmalisin.

Olurda kurulum basarili olursa default olarak kullanici adi: okmAdmin sifre: admin
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2013, 09:14:08 ös Gönderen: ilhan macit »

bgulal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 11, 2013, 08:53:57 ös »
merhaba  ilhan bey
belirtmis olgun gibi herseyi sizin anlatmis oldugunuz gibi yaptim ama malesef programi kuruyor acmaya gelince ds icinde tikladigim da internet sayfasinda birturlu acmiyor java nin 7 si vardi onuda kaldirdim dedigin gibi 6 yukledim degisen birsey olmadi

antivurus programmida kapatim ayni guvenlik duvari da ayni sekilde yinede olmadi

neden calismadi ?

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2013, 09:51:23 ös »
merhaba  ilhan bey
belirtmis olgun gibi herseyi sizin anlatmis oldugunuz gibi yaptim ama malesef programi kuruyor acmaya gelince ds icinde tikladigim da internet sayfasinda birturlu acmiyor java nin 7 si vardi onuda kaldirdim dedigin gibi 6 yukledim degisen birsey olmadi

antivurus programmida kapatim ayni guvenlik duvari da ayni sekilde yinede olmadi

neden calismadi ?

Kurulumu basarili bir sekilde yaptiysan cihazi yeniden baslattiktan sonra acilir olmasi gerek. Bende de ilk acilmadi cihazi yeniden baslatinca acildi.

Java SE ebbedded 6 yi kurdun degil mi ? oracle'den download yapip puclic e atarak kurdun yanilmiyorsam?

cihazinin islemcisi hangisi ise assagidaki linkten onu secerek, indirdigin javayi public klasorune atip 3. parti yazilimlardan java 6 yi kurmayi yeniden dene bir. hangi yolla javayi kurdugunu bilmedigimden ben kurdugum sekilde anlattim.

http://www.oracle.com/technetwork/java/embedded/downloads/javase/default-1934076.html
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2013, 09:55:20 ös Gönderen: ilhan macit »

bgulal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2013, 11:03:43 ös »
merhaba  ilhan bey

tesekkurler openkm kurdum daha henuz test edemedim ama kurulum islemini tamamladim ingilizce oldugundan biraz zorlaniyom denedik ten sonra olumlu olumsuz bilgileri sizlerle paylasacagim

saygilar

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 18, 2013, 06:49:28 ös »
merhaba  ilhan bey

tesekkurler openkm kurdum daha henuz test edemedim ama kurulum islemini tamamladim ingilizce oldugundan biraz zorlaniyom denedik ten sonra olumlu olumsuz bilgileri sizlerle paylasacagim

saygilar

Rica ederim.

http://wiki.openkm.com/index.php/Language_Packs

Buradan Version 5.x in turkce dil dosyasini indirip, language bolumunden manuel olarak ekleyin. 6 ile uyumlu lakin eksik kelimeler var ama is gorur sanirim. Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2013, 01:20:19 öö Gönderen: ilhan macit »

bgulal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 19, 2013, 11:26:47 ös »
cok tesekkurler  sayin ilhan bey

dil mevzusunuda coz dum sayenizde test amacli bir exel attim icine editlemek icin uzerine basinca indirmek istiyor pc me ? hatayi nerede  yapiyom sizce? indirmeden editmem gerekiyor

saygilar

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2013, 04:02:34 ös »
Bende bayagi kurcaladim. Ama malesef . Pc ye indirmekte ve degisiklikten sonra otomatik olarak geri yuklemekte. Lakin guzel bir dosya yoneticisi. Fazla yardimci olamadim kusura bakmayin. Is gorur diye dusundum lakin yinede pc ye indirmek durumunda kaliyoruz.

bgulal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 30, 2013, 11:35:02 öö »
yinede cok tesekkurler vedigin bilgilerden dolayi sanirim yanlis tercume yapmaiysam 4.3 bu konuda bir eklenti ekliyecekler tabi bu eklenti burun cihazlari kaliyacakmi onu bilmiyom

saygilar

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 30, 2013, 03:14:57 ös »
yinede cok tesekkurler vedigin bilgilerden dolayi sanirim yanlis tercume yapmaiysam 4.3 bu konuda bir eklenti ekliyecekler tabi bu eklenti burun cihazlari kaliyacakmi onu bilmiyom

saygilar

Gercektende indirmeden ds nin icinde edit yapilma imkani sunarlarsa dediginiz gibi super olur. Umarim 4.3 te olur. Yakinda goruruz.