Gönderen Konu: Synology DMS 4.2 Gümbür Gümbür  (Okunma sayısı 9743 defa)

Çevrimdışı SinanBedir2

 • Oku! Kelamla öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
 • Administrator
 • Tam Üye
 • *****
 • İleti: 236
 • Karma: +0/-1
 • Oku!
  • Profili Görüntüle
  • Oku! Kelamla öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
Synology DMS 4.2 Gümbür Gümbür
« : Aralık 30, 2012, 02:19:16 ös »
Ülkemizde bilinen NAS ( Network Atached Stroge ) markalarından Synology  firmasının yeni özellikleri Aralık 27 gecesi düzenlene toplantıda açıklandı. Yeni özellikler hali hazırda Synology sahibi olan kullanıcıları sevindirirken NAS almayı düşünenler içinse “ Neden Synology ?” sorusuna ciddi bir cevap sunmakta. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki Synology için uzun zamandır söylediğimiz NAS olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz sözü son olarak DNS sunucu eklenmesi ile NAS kavramını Network Atached Stroge yerine Network Atached Server olarak tam anlamı ile değiştirmiştir. Synology cihazlarında hali hazırda bulunan FTP, WEB, Mail Server, LDAP server sistemlerine isim çözümleme sistemi olarak DNS eklendi ve eksiksiz bir sunucu haline geldi. Tek bir kutu içeriğinde tüm ihtiyaçları karşılayabilen Synology cihazlarının DMS 4.2 ile eklenen bir çok özelliğinden başlıca ve özellikle Türkiye den gelen isteklerce yeniden eklenen ve düzenlenen özellikler alttaki gibidir.

Geliştirmeler

Support HA. (+ Series ex DS713 +, DS1512 + ... only 2012/12 still sales dual-lan models)
Machine synchronization.


Normalde sadece xs+ serisi için olan bu özellik, Türkiyeden gelen istekler dorultusunda + serilerine kadar indirgenmiştir.


Virtualization Technology Data Protection:
LUN Snapshot. (Only part of the product)
256 snapshot per LUN.
LUN Copy: base on LUN snapshot.

vSphere 5.1 VAAI + Windows Server 2012 Certified (+ series above, Dual Lan models)


Yeni snapshot özelliği sayesinde LUN ların yedeklerini almadan 256 adete kadar geriye dönmek mümkün olacak. Bu sayede uzun süren LUN yedekleme taşıma işlemlerinden kurtulmuş olduk. Yemi yüksek kapasiteli donanımları ve birçok farklı disk sistemini tek bir şasede desteklemesi sayesinde giriş seviyesi sanallaştırmadan profesyonel seviyedeki sanallaştırma sistemlerine birçok değişik maliyet ve performans segmentinde kolayca hizmet verebilecek.

Yeni Özellikler


DNS Server package.
RADIUS Server Suite (block list, log)
TFTP Server & the PXE: (Diskless. ..), in the control panel> ftp option.

The disk report (disk usage ??): By user, by group, by the share folder by file type (audio, documents, picture ...), most recently modifiled files.
Task scheduling table (Task Scheduler): run user script start / stop service, empty recycle bin, the create report ...
LDAP / AD: Support Cloud Station, Mail Server, Audio Station, Video Station.


Her firmanın Web sitesinin olması zorumluluğu olan ülkemizde dışa bağımsız firma içinde WEB, Mail, FTP, WEBDAV, Cloud, DNS sunucu hizmetleri kolay ve ek yardım gerektirmeden sunabilecek. Geliştirilen AD ve LDAP desteği mail sunucu sistemine de taşınmış durumda bu sayede sınırsız kullanıcı sayısında AD kullanabilen mail sunucularınızı rahatlıkla kurabileceksiniz. İş zamanlama ile DVR,NVR sistemleri için yedekleme alanı olarak kullanıldığında geriye dönük silme, taşıma ve kopyalama işlemleri tanımlayabileceksiniz.

Renkli olan özellikler Türkiye den istenilen özelliklerdir, diğer özellikler için Synology global sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=4&t=60403&view=unread#p235225
-------------------------------------------------
Ertan ERBEK             (ertan.erbek@simet.com.tr)
Technical Support manager
 
SIMET TECHNOLOGIES INC. “integrate with the universe"
Phone :+90.312.4728787 Fax  :+90.312.4723131
Simet : www.simet.com.tr B2B : www.alodepo.com

-----------------------