Gönderen Konu: Synology Ürünlerinde Kablosuz Ağ Yapılandırılması  (Okunma sayısı 26627 defa)

teknofenomen

  • Ziyaretçi
Synology Ürünlerinde Kablosuz Ağ Yapılandırılması
« : Mart 28, 2012, 05:35:16 ös »
Kablosuz Ağ

Synology DiskStation'ı kablosuz bir ağa bağlamak için sol taraftaki Kablosuz Ağ seçeneğine tıklayın

Not: Kablosuz ağ sadece Synology DiskStation sunucunuzun USB bağlantı noktasına kablosuz bir donanım aygıtı takılı olduğu zaman kullanılabilir.

Kablosuz ağ kurmak için;

Kablosuz ağ kur üzerine tıklayın ve aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapın (Daha önceden kablosuz bir ağa bağlı iseniz önce Bağlantıyı kes üzerine tıklayın).

Kablosuz bir ağa katıl: Sihirbaz kullanılabilir kablosuz erişim noktalarını veya Geçici ağları sinyal güçleri ve güvenlik durumlarıyla tarayacaktır. Erişmek istediğiniz erişim noktası parola koruması ile kilitlenmişse sihirbaz parolayı girmenizi isteyecektir.

Gizli bir kablosuz ağa bağlan:
Eğer bir erişim noktası gizlilik nedeniyle SSID (Ağ Adı) bilgisini yayınlamıyorsa, tarama sırasında fark edilmeyecektir. Bu gizli erişim noktalarına gerekli bilgileri elle girerek manuel olarak bağlanabilirsiniz.

Geçici Ağ Oluştur: Merkezi bir erişim noktasının (AP) kablosuz ağı kablolu bir Ethernet ağına köprülendiği altyapı ağına ilaveten, Geçici ağ da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Geçici bir ağda birbirlerinin menzilinde olan tüm kablosuz aygıtlar merkezi bir erişim noktası olmadan eşler arası tarzda iletişim kurabilirler. Geçici bir ağ kurmak için tüm kablosuz aygıtlar altyapı modu yerine Geçici moda yapılandırılmalıdır.