Gönderen Konu: Dlna da ki problem ve eksikler.  (Okunma sayısı 6530 defa)

ilhan macit

• Ziyaretçi
Dlna da ki problem ve eksikler.
« : Mart 05, 2012, 03:39:26 ös »
Daha once kullandigim nas cihazimdan neredeyse tek vazgecme sebebim mkv formatli filmleri okuyamamasiydi. Verilen butun yazilim update lerde ise media server update ini bir turlu vermediler. Sonuc olarak hem daha fazla depolama alanim olsun ve daha hizli + islevsel olsun diye synology ds411 i aldim. Memnunmuyum evet gayet memnunum tabi ufak tefek seyler haric :) . Mesela diledigim gibi artik mkv formatlarini okumakta. Lakin soyle bir sorun olmakta. Ileri yada geri sarmada malesef ki problem var ve bu sadece mkv icin gecerli. Film olaki takilsa yada media server bir hata verse yandik. 2 saatlik bir filmin 1 saatindeyseniz izleme heveside kaciyor ki geldi basima. Filmi ileri yada geri saramiyorsunuz. Ya filmin formatini degistireceksiniz yada izlemeyeceksiniz. Bunun ustesinden gelmek icin 3. parti yazilimlardan bir media server yukledim idare eder birseydi ama stabil degildi, tutmadim. En son olarak ta yine 3. parti saglam gorunen bir yazilim olan, plex in synology icin paketi oldugunu gordum. Bayagi sevindim ta ki yuklerken uygun degildir hatasini verene kadar.

iste o anda pisman oldugum nokta, keske bir ust modeli olan ds411+ i alsaydim diye. cunku arm olan marvel islemciler bazi noktalarda yazilimlarda kisitlamada kalmakta.
Ama atom islemcili olan ust modellerde bu gibi sorunlar daha esnek olmakta. ornek olarak plex in media serverin nin desteklenmesi ve marvell in yetim cocuk olarak birakilmasi gibi. gerci bir destek forumu olusturmuslar oraya not dusulmekte. Talep dogrultusuna gore ek yazilim yazma ihtimalleri varmis gibi birseyler. Tabi bende yazdim ve bayagida kisi var. Umarim yazilim destegi verilir diye umut ediyorum.

Diger bir sorun ise dlna uzerinden bir film izlediginizde, .srt yada .vob alt yazilarini okumama sorunu. Browser dan File station uzerinden izlendiginde sorun yok alt yazi destegi var, lakin dlna da yok. Umarim synology beta olan media serverin da gerekli duzenlemeleri yapar ve 4.0 stabil surum geldiginde bu sorun giderilmis olur.

ilhan Macit
« Son Düzenleme: Mart 06, 2012, 04:00:04 ös Gönderen: ilhan macit »

koray

• Ziyaretçi
Ynt: Dlna da ki problem ve eksikler.
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2012, 05:07:34 ös »
Merhaba

Öncelikle bildiriminiz için teşekkür ederiz. Her iki konuyu da Synology yurtdışı tarafına taşıyoruz. Sorun bildirimine ve media server güncellemesi isteğimize istinaden gelen cevabı en kısa sürede paylaşacağız.

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2012, 05:14:05 ös »
Ilginiz icin Tesekkurler.

Çevrimdışı ErtanERBEK

• Oku! Kelamla öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
  • Administrator
  • Tam Üye
  • Oku!
    • Profili Görüntüle
    • Oku! Kelamla öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2012, 05:18:50 ös »
Umarım en kısa sürede çözüm bulunur.
-------------------------------------------------
Ertan ERBEK             (ertan.erbek@simet.com.tr)
Technical Support manager

SIMET TECHNOLOGIES INC. “integrate with the universe"
Phone :+90.312.4728787 Fax  :+90.312.4723131
Simet : www.simet.com.tr B2B : www.alodepo.com

-----------------------

ilhan macit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2012, 05:47:35 ös »
bende oyle umuyorum.