Gönderen Konu: Synology Cihazlarında Fotoğraf Düzenlemek  (Okunma sayısı 18847 defa)

teknofenomen

• Ziyaretçi
Synology Cihazlarında Fotoğraf Düzenlemek
« : Şubat 29, 2012, 05:00:01 ös »
File Station ile Pixlr Editor, Pixlr Express veya Picnik gibi web tabanlı harici fotoğraf düzenleyiciler kullanarak fotoğrafları düzenleyebilirsiniz.

Bir fotoğrafı web tabanlı fotoğraf düzenleyici ile düzenlemek için:
    Fotoğrafın konumlandığı klasöre gidin.
    Fotoğrafa sağ tıklayın ve Pixlr Editor'da Düzenle, Pixlr Express'te Düzenle veya Picnik'te Düzenle seçimini yapın.
        Not:        Pixlr Editor aşağıdaki biçimleri destekler: jpg, gif, png, psd, pxd (Pixlr katmanlı görüntü)
        Pixlr Express aşağıdaki biçimleri destekler: jpg, gif, png
        Picnik aşağıdaki biçimleri destekler: jpg, jpeg, jpe, gif, png, tga, tiff, xbm, ppm
    Seçilen fotoğraf düzenleyicisi yeni bir tarayıcı penceresinde açılacaktır. Fotoğrafınızı anında görebilir ve sağlanan araçlarla düzenleyebilirsiniz.
    Fotoğrafınızın düzenlemesi bittikten sonra fotoğrafınızı kaydetmek için aşağıdakini yapın.
        Pixlr Express için: Fotoğrafınızı orijinal biçiminde RackStation üzerindeki orijinal konumuna kaydetmek için Bitti üzerine tıklayın.
        Pixlr Editor için: Dosya > Kaydet seçimini yapın, kaydetmek için sol panelden konumu seçin (fotoğrafın RackStation, bilgisayarınız veya diğer sosyal ağlar üzerindeki orijinal konumu olabilir), tercihinize göre yeni bir ad veya biçim belirleyin ve ardından TAMAM üzerine tıklayın.
        Picnik için: Fotoğrafınızı orijinal biçiminde RackStation üzerindeki orijinal konumuna kaydetmek için Dışarı Aktar ve TAMAM üzerine tıklayın.

Not:Fotoğrafınızı web tabanlı fotoğraf düzenleyicilerden biriyle düzenlemek için RackStation sunucunuzun başarıyla bir harici IP adresi (ağ yapılandırmanıza bağlı olarak Ana Menü > Denetim Masası > DDNS veya Ana Menü > Denetim Masası > Ağ > Ağ Arabirimi > PPPoE seçeneğinde) aldığından emin olun. RackStation sunucunuz bir yönlendiricinin arkasında yer alıyorsa, Ana Menü > Denetim Masası > Yönlendirici Yapılandırması seçeneğinde DSM için bağlantı noktası yönlendirme kuralını belirlediğinizden emin olun. Fotoğraf düzenleyicileri açmakta halen sorun yaşıyorsanız, Ana Menü > Denetim Masası > DSM Ayarları > Yönlendirici Bağlantı Noktası seçeneğinde DSM için yönlendirici bağlantı noktasını belirlemeniz gerekebilir.