Gönderen Konu: Synology DS110 Serisi Cihazlar ile neler yapabilirsiniz ?  (Okunma sayısı 24225 defa)

teknofenomen

  • Ziyaretçi
Synology DS110 Serisi Cihazlar ile neler yapabilirsiniz ?
« : Ocak 23, 2012, 02:38:08 ös »
Eğlence Merkezinizi Oluşturun
Download Station 2  24x7 BitTorrent, FTP, HTTP, eMule, and NZB download center özelliği. RapidShare ve RSS downloadlar desteklenmez.
DLNA Compliant Media Sever Disk Station ve  geniş band DLNA-certified ev cihazları arası uyumluluğu ve senkronize çalışma platformunu garanti eder.
iTunes Server Network üzerindeki diğer iTunes sunucularla müzik paylaşımını ve ortak müzik kütüphanelerini destekler. Belirlediğiniz kriter ve özelliklerle oluşturduğunuz şarkı listelerini, iTunes otomatik olarak güncelleyecektir.
Audio Station USB hoparlörlerden, iPod podcastleri, internet radyo istasyonları gibi kaynaklardan müzik dinlemeyi destekler. Web-streaming özelliği ile internet üzerinden, çevrenizle şarkılarınızı paylaşabilirsiniz…


Değerli Verilerinizi Yedekleyin
DiskStation Manager (DSM) sakladığınız verilerinizi ya da kişisel bilgisayarlarınızdaki bilgileri yedeklemek ve korumak için kapsamlı bir çözüm sunar.
 Server Yedekleme iki alternatif barındırır: network yedekleme ve Local Yedekleme. İki yöntem de veritabanlarınızı ve dosyalarınızı yedeklemenize imkan tanır. Artırılabilir yedekleme seçenekleri ve esnek zaman ayarlı yedekleme çizelgeleri mümkündür. Tüm bu özellikler, sihirbaz tarafından adım adım gerçekleştirilebilir.
Masaüstü Yedekleme Windows PC kullanıcıları için Synology Data Replicator 3 ile birlikte, tüm masaüstü verilerinizi ve Outlook / Outlook Express üzerindeki maillerinizi, üç yedekleme modundan birini kullanarak kolayca yedekleyebilirsiniz; Acil, Senkronize ve Zamanlanmış yedekleme modu. Mac OS X kullanıcıları, Apple Time Machine ile tüm verilerini DiskStation’ınıza yedekleyebilirler.
USBCopy özelliği ile, ön paneldeki tek bir Kopyala butonunu kullanarak, USB Flash ya da USB kullanan herhangi harici depolama ünitesinden kolay ve hızlı bir şekilde yedek alabilirsiniz.


Web Bulundurma Hizmetlerinizi Zenginleştirin
 Photo station 3 internet üzerinden blog, fotoğraf ve video paylaşımınızı eşsiz kılar. Photo Station 3 teknoloji harikası özellikleri ile İnternet alışkanlıklarınızı etkileyecektir; Photo Station ile esnek bir şekilde, fotoğraflarınızın temalarını değiştirebilir, blogunuzun görünümünü şekillendirebilir, ziyaretçilerinize ayrıcalıklar tanımlayabilir, RSS beslemelerine abone olup, yayınlayabilir, Cooliris ile 3 boyutlu fotoğraf görüntüleme yapabilirsiniz. Üstelik tüm bunları web üzerinden sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
 Web Station üzerinde tümleşik gelen PHP / MySQL server ile PHP bazlı web uygulamalarını ve PHP scriptleri çalıştırabilir, DS110j cihazınızı bir web sunucuya çevirebilirsiniz.


Mobil Cihazlarınızla / iPhone ile Erişim Sağlayın
DS audio ve DS photo DS110j cihazınız ile iPhone’unuz arasında müzik ve imaj paylaşımını ve senkronizasyonunu destekler. İnternet erişiminin olduğu iPhone cihazınıza DS audio ile müzik, DS photo ile fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.
İnternet erişiminin olduğu durumda, DS110j cihazınız ile Windows Mobile® 6.0 , iPhone OS 2.2.1 , Symbian OS 9.1 kullanan her mobil aygıtına bağlanıp, çeşitli formatlarda müzik ve görsel paylaşımı yapabilirsiniz.


Doğaya Saygılı
Synology Disk Station, doğaya saygılı bir enerji yönetimi özellikleri ile üretilir ve geliştirilir. Sıradan bir PC ile kıyaslandığında, DS110j çok daha düşük bir güç gereksinimi duymaktadır. Üstelik HDD hibernasyon özelliği ile, kullanımda olmadığı zaman diliminde çok daha az bir güç harcar. Bu özellik sadece daha az enerji ihtiyacı değil, aynı zamanda çok daha uzun bir disk ve cihaz ömrü sağlar.
Synology Disk Station ürünleri, “Yeşil Ürün” sıfatını tamamıyla hak etmektedir. Çünkü eşsiz Zamanlanmış Açma / Kapama özelliği, akıllı fan tasarımının cihazı her zaman düşük sıcaklıkta ve sessiz çalıştırması; cihazı doğa dostu yapmaktadır.
Son olarak, tüm Synology ürünleri RoHS standartlarında üretilmektedir ve kullanılan ambalajlar tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmektedir. Synology her bir ürünü üretirken doğaya ve dünya halkına karşı sorumluluklarının bilincinde bir felsefe gütmekte ve bunu sürekli daha iyileştirmeye çalışmaktadır.